Powiatowa Licealiada - Siatkówka dziewcząt

18 marca w sali Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach odbyła się kolejna edycja powiatowej Licealiady w siatkówce dziewcząt dla szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Na turnieju stawiły się 3 drużyny powiatu: ZS Dzierzgoń, ZSZ Barlewiczki i nasza szkoła. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, do trzech wygranych setów.

Nasze mecze

ZS Sztum - ZS Dzierzgoń

Od początku meczu nasze dziewczyny narzuciły swój styl gry. Zdecydowana przewaga utrzymała się do końca seta – wygraliśmy 25:8. Drugi set to spokojna gra naszych dziewcząt i pełna kontrola, ponowna wygrana 25:8. Trzeci set to lekkie rozluźnienie, próby efektownych zagrań, w konsekwencji wygrana 25:13. Na pochwałę za postawę w meczu zasługuje Joanna Głębicka.

ZS Sztum – ZSZ Barlewiczki

Nasze zawodniczki przystąpiły do meczu z należytym szacunkiem dla przeciwników. Przy wyraźnej przewadze technicznej (dobry serwis Emilii Wlazińskiej, rozegranie Ady Błaszczak, atak Martyny Stankiewicz, wszechstronność Kingi Ruczkowskiej ) dwa pierwsze sety zakończyły się wynikiem 25:11. Trzeci set (wygrany przez nasze zawodniczki 25:14) to tzw. „radosna” siatkówka; próba pokazania najlepszych akcji.

Wygrana naszych dziewcząt to efekt systematycznej pracy jaką trener MARCIN NABOJCZYK i zawodniczki wykonują na treningach.

Dyplom

  KADRA ZESPOŁU SZKÓŁ W SZTUMIE:

 1. MARTYNA STANKIEWICZ
 2. KINGA RUCZKOWSKA
 3. NIKOLA GRUBECKA
 4. KATARZYNA SUMIŃSKA
 5. KAROLINA ZIMIŃSKA
 6. EMILIA WLAZIŃSKA
 7. JOANNA GŁĘBICKA
 8. NATALIA BALICKA
 9. ADRIANNA BŁASZCZAK

powrót