Powiatowa Licealiada - Piłka ręczna dziewcząt i chłopców

13 listopada w sali Zespołu Szkół w Czerninie odbyła się kolejna edycja powiatowej Licealiady w piłce ręcznej dla szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Na turnieju stawiło się 5 drużyn (3 męskie, 2 żeńskie). Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. O zwycięstwie decydowało: ilość punktów, wynik bezpośredniego spotkania, różnica bramek rzuconych i wpuszczonych. Nasza szkoła rozpoczęła zawody od meczu chłopców, graliśmy z ZS Dzierzgoń. Od początku nasi zawodnicy narzucili rywalom swój styl gry. Przewaga nie podlegała dyskusji, ostatecznie wygraliśmy 22:6. Kolejny mecz rozgrywały dziewczęta. Rywalkami były zawodniczki ZSZ Barlewiczki. W tym zaciętym meczu na rozstrzygnięcie przyszło nam czekać do ostatniej minuty, pechowo straciliśmy piłkę i ostatecznie przegraliśmy 5:7. Do rozegrania pozostał nam mecz finałowy chłopców, z ZSZ Barlewiczki. Lepiej nie mogliśmy rozpocząć, w 6 minucie prowadziliśmy 5:0. Ostatecznie wygraliśmy pewnie 23:13. 20 listopada reprezentujemy powiat sztumski w półfinale woj. pomorskiego. Życzymy powodzenia.